رفتن به مطلب
تالار گفتگوی آسان طب

rahele

کاربر سایت
 • تعداد ارسال ها

  8
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

اعتبار در سایت

3 Neutral

درباره rahele

 • تاریخ تولد تعیین نشده
 1. آموزش رفتاری سگ

  چگونه می توانم به سگ تازه واردم آموزش بدهم که دست از دنبال کردن گربه‌های ۳ و ۴ ساله ام بردارد؟
 2. گربه ام به حرفم گوش نمی دهد چیکار کنم؟

  در گربه ها نیاز به صعود به صورت غریزی وجود دارد و این رفتار برای آنها بسیار عادی است. برای حل این موضوع روش هایی وجود دارد: شیء جذابی را برای گربه خود جایگزین کنید! مهم این است که برای او اشیایی را که قابل بالا رفتن باشد و مخصوص گربه‌ها طراحی شده تهیه کنید. وسایل بلندی که برای بالا رفتن مناسب است، مانند یک وسیله درخت مانند، و یا برخی قفسه بندی‌هایی که بر روی در و دیوار نصب می شود، می تواند جایگزین مناسبی باشد. آن وسیله را در منطقه مناسبی که برای او جذاب باشد قرار داده، می توانید آن را با بوی سنبلالطیب که برای گربه بسیار معطر است آغشته کنید. غذایش را روی آن بدهید، همانجا نوازشش کنید و اجازه دهید به آن عادت کند. هر زمان که شما گربه را روی میز دیدید، بی سر و صدا او را بلند کرده و به همان منطقه برده و زمانی که آنجاست به او بسیار توجه کرده یا با او بازی کنید. روی میز از گذاشتن وسایل جذاب خودداری کنید در کنار روش بالا، زمانی که شما مشغول آموزش او برای بالا رفتنش از محل جدید می باشید، روی میز را خلوت نگه داشته و از وسایلی که بخصوص برای گربه می تواند هیجان انگیز باشد استفاده نکنید. شلوغ بودن میز به تنهایی می تواند برای گربه جلب توجه کند. می توانید روی میز و اطراف آن را برای مدتی با سلفون هایی که برای روکش میوه ها و مواد غذایی بکار می رود بپوشانید. البته سلفون را بر عکس ( از سمتی که حالت چسبندگی دارد) روی میز بکشید، هر چند این روش برای خودتان هم آزار دهنده است ولی گربه ها از راه رفتن روی چنین میزی لذت نمی برند و پس از مدتی که از سرش افتاد می توانید روکش را بر دارید.
 3. غذای گربه چی هست؟

  قطعا غذای يک گربه وحشی كه در طبيعت زندگی می‌كند و غذای خود را با شكار كردن و با تحرک و زحمت زياد به دست می‌آورد با یک گربه خانگی كه از كمترين تحرک برخوردار بوده و غذای خود را هميشه به صورت آماده از صاحب خود دريافت می‌كند، متفاوت است و این دو احتياجات غذایی يكسانی ندارند. بنابراین كيفيت و كميت جيره غذایی آنها متفاوت خواهد بود. یک غذای متعادل برای یک گربه خانگی، غذایی است كه تمامی احتياجات غذايی شامل: پروتیين، چربی، كربوهيدارت، ويتامين‌ها، مواد معدنی و انرژی را برای بدن موجود زنده، تامين كند. شما می‌توانید در كنار گوشت از مواد غذایی دیگری مانند پنير، شير و تخم‌مرغ نيز استفاده كنيد. به هرحال منبع پروتیین بايد حداقل یک بيستم جيره غذایی گربه‌های بالغ را تشكيل دهد. یک دهم جيره غذایی گربه‌های جوان و در حال رشد و یک سوم جیره غذایی بچه گربه‌هایی كه از شير گرفته شده‌اند، باشد. غذای خشک گربه شما باید حاوی پروتیین حیوانی زیاد و پروتیین گیاهی کمی باشد چرا که هضم غذاهای گیاهی بعضی وقت‌ها برای گربه‌ها سخت شده و باعث بیماری گربه شما می‌شوند. کربوهیدرات غذای گربه شما نیز نباید بیشتر از 10 درصد آن را تشکیل دهد. یک غذای مفید و سالم برای گربه حاوی گوشت، ماهی یا مرغ تازه است. لازم به ذکر است که گربه‌ها در مقاسيه با سگ های خانگی، به غذا، پروتیین و انرژی بیشتری (نسبت به وزنشان) نياز دارند ولی از جهت ديگر از آنجايی كه آنها ساعات زیادی از روز را به استراحت و خواب می‌پردازند، استعداد بیشتری برای چاق شدن دارند. بنابراین عدم توجه به غذای گربه ممکن است باعث افزایش وزن گربه شود.
 4. نرمال بودن وزن

  من 18سالمه. قدم 165 سانتی متر و وزنم 52 کیلوگرم است. به نظرتون وزنم نرمال هست یا نه؟
 5. لاغر شدن برای بارداری

  من ۲۴سال سن دارم. باقد ۱۶۰ و وزن ۷۹ کیلوگرم. میخوام لاغر بشم. دکتر زنان گفتند برای باردار شدن باید وزن کم کنم. چه توصیه ای دارید؟
 6. ؤزیم غذایی برای کاهش وزن

  سلام ۲۵ ساله هستم باقد 169وزن 80. تمایل دارم حدود 10 کیلوگرم وزن کم کنم. لطفاً من را راهنمایی کنید.
 7. راه های افزایش اشتها

  رای افزایش اشتها چه چیزی مصرف کنم؟ قدم ۱۶۳ و وزنم ۴۹.اشتهایی به غذا ندارم.
 8. حدف وعده شام

  آیا حذف وعده شام و جایگزین کردن آن با یک لیوان شیر نیازهای بدن را تأمین می کند؟
×